Pandemia zatrzymała rozpędzoną machinę spotkań networkingowych w całej Polsce. Na grupie dla hostów spotkań LinkedIn Local w poszczególnych miastach wywiązała się dyskusja, podczas której zastanawialiśmy się czy organizacja eventów on-line w ogóle ma sens, czy to nie kłóci się z ideą, jaka dotychczas przyświecała LinkedIn Local, czyli przenoszeniu wirtualnych kontaktów sieci zawodowej LinkedIn do świata offline, aby budować prawdziwe relacje międzyludzkie.
Eventy pod tą samą nazwą mają w każdym mieście nieco inną formę oraz odrębny klimat. Uczestnicy częstochowskich spotkań zawsze cenili sobie atmosferę, dzięki której dystans między prelegentami, organizatorami oraz uczestnikami skracał się w błyskawicznym tempie. Nie inaczej było podczas 4 spotkania, które odbyło się 8 grudnia 2020 roku, rok po pierwszym evencie.
W roli prowadzących tradycyjnie wystąpili Aleksandra Kroll oraz Szymon Kryczka. Ogromnym wsparciem był też Oskar Kazibudzki, który dwukrotnie był prelegentem podczas naszych spotkań, a tym razem udostępnił nam platformę ZOOM do spotkania.
Pierwszym prelegentem był Adam Pioch– storyteller i storymaker, który opowiedział o storytellingu w biznesie, budowaniu dobrych oraz bardzo dobrych opowieści. Odesłał też słuchaczy do miejsc w sieci (stron internetowych, podcastów) oraz książek, które mogą zainspirować do tworzenia najwyższej jakości treści.
Kolejna prelegentka Barbara Krysztofczyk – strateg komunikacji, szkoleniowiec, wykładowca na London School of Public Relations – skupiła się na mocy słów oraz pokazała jak można ją kontrolować. Tuż po wystąpieniu Barbara została zasypana przez uczestników pytaniami o marketing polityczny, w tym również o ostatnią kampanię prezydencką, do której PRowo przygotowywała Szymona Hołownię.
Ostatnia prelekcja bez wątpienia wywołała najwięcej pytań uczestników. Grzegorz Miecznikowski – ekspert LinkedIn, szkoleniowiec, bloger, specjalista od komunikacji – skupił się w swoim wystąpieniu na polityce LinkedIna i szczegółowo opowiedział o tym kiedy i za jakie przewinienia LinkedIn nakłada na swoich użytkowników shadowbany.
O oprawę graficzną zadbała Gabriela Lupa z SeeWidley. Gabi wspiera wydarzenia LinkedIn local w całej Polsce, dzięki czemu są one nie tylko atrakcyjnie wizualnie, ale też dostosowane do aktualnych wymogów LinkedIn.
Sylwia Chmielewska z rysuję eventy uważnie wsłuchiwała się w opowieści prelegentów i ubierała w piękne sketchnote’y.



W spotkaniu na żywo udział wzięło niemalże 50 osób, co ważne ogromna większość przez całe spotkanie miała włączone kamery i wszyscy mocno angażowali się w zadawanie pytań prelegentom oraz w rozmowy w trakcie przerw networkingowych.
Na koniec obiecane przez prelegentów linki:
Adam Pioch wystąpił gościnnie w podcastach: Mała Wielka Firma #134, Sztuka Gadania 30 i 41 odcinek.
Sally Hogshead „Zafascynuj ich. 7 metod na skuteczną perswazję i wzbudzanie zachwytu”
Pawła Tkaczyka „Narratologia” – Adam Pioch jest autorem opowieści wykorzystanej w 13 rozdziale książki.
Barbara Krysztofczyk https://krystalpoint.pl/
Reklama Żywiec „Nie każdy może…„
Grzegorz Miecznikowski https://grzegorzmiecznikowski.pl/